PIES PRZYJACIEL

Pies nasz wierny przyjaciel - żywienie, pielęgnacja, choroby, leczenie, zabawy, wychowanie psów, czyli wszystko co dotyczy naszych pupili.

Ogłoszenie

FORUM MIŁOŚNIKÓW PSÓW POWSTAŁO 17.08.2007R. JEST AKTYWNE I CIĄGLE ULEPSZANE. ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

#1 2007-08-25 21:43:47

aniolek.o

Użytkownik

Punktów :   

goraczka

Moj pies od 20.08.2007 jest wyraznie chory. W ten dzien dostal duza goraczke (w pierwszy dzien 41,12) i mial dreszcze. Od tego czasu malo jadl, jest ciagle zmeczony i nie ma sily na jakiekolwiek zabawy, co jest bardzo dziwne poniewaz ma 22miesiace i zawsze chetnie sie bawil. Wiem ze to moze byc spowodowane goraczka. Na drugi dzien bylam z nim u weterynarza, dostal antybiotyk, cos na wzmocnienie i na prace jelit, podejrzewalismy zatrucie, poniewaz we wtorek rano znalezlismy wymiociny, takze mialam mu podawac czopki na zmiejszenie goraczki. Przestal robic kupe... Mielismy wrocic do weterynarza po 2 dniach, wiec przyszlismy w czwartek. Tym razem weterynarz wykluczyl zatrucie i pomyslelismy o kleszczach. Wiem ze Nero(moj pies) mial jakies 3 miesiace temu 2 kleszcze i slyszalam wiele o chorobie przenoszonej wlasnie przez nie. Znow dostal leki. Bardzo sie o niego martwimy i denerwowuje nas to ze nie wiemy co mu dokladnie jest. Dzis (tj. sobota) Nero byl u innego weterynarza i on stwierdzil ze Nero ma chore nerki(a od paru dni zauwazylismy ze gdy np wstaje lub podskoczy to troche piszczy jakby go cos bolalo), dlatego pomysl z tymi nerkami. Zastanawialismy sie takze czy on nie zjadl trutki na szczury, ale dzis weterynarz to takze wykluczyl. Weterynarze zalecaja zrobic badanie krwi i moczu, ktore postaramy sie dac w poniedzialek na zbadanie. Bardzo nam na nim zalezy i prosze o pomoc... Prosze o kontakt aniolek.o@wp.pl lub gg: 1953858. Wiem ze narazie musze robic to co mowi weterynarz ale chcialabym mu szybko pomoc...

Offline

 

#2 2007-08-26 12:39:57

Salem

Administrator

Punktów :   

Re: goraczka

Witaj Aniołku

Objawy takie jak w przypadku wielu chorób, także napewno na oko ciężko coś powiedzieć.
Ja bym na Twoim miejscu zmienił weterynarza !
Według mnie tak jak pisałaś, jak zalecali inni weterynarze należy, jeśli nie pomogły leki na wzmocnienie i nie jest to jakieś zatrucie zrobić badania krwi i moczu a nie strzelać na chybił trafił jak to robi dotychczasowy weterynarz, a jeśli masz do niego zaufanie to chociaż skonsultuj to z innym wetem.

Jeśli podejrzewasz kleszcze to jednym z objawów babeszjozy czyli choroby wywoływanej przez kleszcze jest włąśnie wysoka gorączka, pies słąbnie i wymiotuje, dochodzi do uszkodzenia nerek i wątroby, tylko źe wtedy jest jeszcze jeden istotny element, mocz psa ma czerwony kolor ! (mam nadzieję że to nie ta choroba tylko jakaś drobnostka)

Wrzucam linka gdzie ta choroba i jej objawy są dokładnie opisana:

http://www.vetserwis.pl/kleszcze.html

Aniołku warto stosować Frontline, jest to preparat, który wyciska się pieskowi pomiędzy łopatki na grzbiecie, ma konsystencję wody i wchłania się w skóre.
Odstrasza i zabija nie tylko kleszcze ale i pchły, które nie trudno złapać a także wszoły.

http://www.zabijkleszcza.pl/opis.php
http://www.zabijkleszcza.pl/dzialanie.php

Ja go stosuje u swojego psa i jest naprawde skuteczny, co prawda należy za miesiąc znów ponowić ale za to mogę spać spokojnie, i nie obawiać się  spacerów do lasu.

Mam nadzieję że piesek szybko wróci do zdrowi !!! i nic mu nie będzie !!!


Pozdrawiam

Offline

 

#3 2007-08-26 14:31:35

aniolek.o

Użytkownik

Punktów :   

Re: goraczka

Dzieki za te wiadomosci, przynajmniej moge wykluczyc te kleszcze. Jutro oddam jego krew i mocz do zbadania i zobacze co dalej. Ten pierwszy weterynarz nam kazal z Legnicy we Wroclawiu zrobic te badania za nie male pieniadze, a inny nam powiedzial ze w Legnicy tez to mozna zrobic z o wiele mniejszymi wydatkami. Dzis widze ze moj pies juz sie lepiej czuje, lecz jeszcze jest chory. Jeszcze raz dziekuje za wszystko. Te rady sa dla mnie bardzo pomocne.

Offline

 

#4 2007-08-26 16:00:03

Salem

Administrator

Punktów :   

Re: goraczka

Może do poniedziałku będzie już wszystko dobrze !

Jeśli chodzi o Wrocław do znalazłem na innym forum tego Weta polecanaego przez użytkowników
http://www.zako.wroclaw.pl/index.php?strona=kontakt

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dobra-tv.pun.pl www.grazycie.pun.pl www.scorpionlegionu.pun.pl www.narutoninjaforum.pun.pl www.narutongame.pun.pl